• Rozwody
  W rozwodzie są zawsze winne dwie osoby Adwokat i Teściowa
 • Zdradzieckie Mordy
  Nie wycieraj zdradzieckiej mordy moim bratem Donald Tusk do Jarosława Kaczyńskiego Lech City 2017 r
Pogoda
Pogoda - Wirtualna Polska
Pogoda.wp.pl to serwis, dzięki któremu poznasz najbardziej wiarygodną prognozę.
Pogoda - Wirtualna Polska
 • Prognoza pogody na 23 września
  W sobotę w całym kraju dużo chmur i opady deszczu. Aurę w Polsce kształtować będzie płytki ośrodek niskiego ciśnienia. Na pocieszenie zacznie napływać do nas nieco cieplejsze powietrze z północnego wschodu. pogoda.wp.pl
 • Ulewy w Małopolsce. Najwyższy stopień ostrzeżenia
  W Małopolsce w związku z intensywnymi opadami obowiązuje trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego - poinformowało województwo małopolskie. Straż pożarna w ciągu ostatnich 12 godzin interweniowała 90 razy (zalane piwnice, powalone drzewa, przepusty), ale nie były to "poważne wydarzenia". pogoda.wp.pl

postheadericon Fotografia

Magazyn FotoIndex
 • Magazyn FotoIndex 009
  Dziewiąty numer Magazynu FotoIndex poświęcony jest fotografii portugalskiej. Serdecznie zapraszamy!

 • Magazyn FotoIndex 008
  Ośmy numer Magazynu poświęcony jest projektowi hiszpańskiego kolektywu NOPHOTO "Tu i teraz. Fotografia dokumentalna we współczesnej Hiszpanii". Serdecznie zapraszamy!

 • Magazyn FotoIndex 007
  Siódmy numer Magazynu FotoIndex, który właśnie ujrzał światło dzienne, zawiera dokumenty fotograficzne dotyczące sportu. Magazyn otwiera materiał Piotra Małeckiego poświęcony przygotowaniom do olimpiady w Pekinie w 2008 roku. Dla wielu osób wybór Pekinu na miejsce rozgrywania letniej olimpiady w 2008 roku był dość kontrowersyjny, niektórzy mówili nawet o bojkocie olimpiady ze względu na łamanie praw człowieka w Chinach. Dla samych Chińczyków olimpiada stała się kwestią prestiżu, gospodarze chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. "Gracze" Zbyszka Carewicza, to rzecz poniekąd o kibicach, jednak nie tych znanych z piłkarskich boisk, lecz o ludziach grających na wyścigach konnych. W numerze znajduje się również wywiad z duetem Zorka Project, Moniką Redzisz i Moniką Bereżecką oraz ich cykl fotografii pt. "Mocarze". Do poprzedniego materiału nawiązuje "Rugby kobiet" Łukasza Ostalskiego oraz "Hokeistki" Jakuba Cholewki, gdzie pokazane są, wydawałoby się, typowo męskie sporty w wykonaniu kobiecym. Fotografie Piotra Wenclewskiego prezentują cyrk widziany od kulis. Natomiast w materiale "Real Rydułtowy" Arka Goli można zobaczyć młodych następców Ernesta Pohla, Ernesta Wilimowskiego czy Gerarda Cieślika, niegdyś gwiazd śląskiego futbolu. Migawki z kolorowej, pełnej optymizmu imprezy krakowskich morsów, autorstwa Agnieszki Parkitnej, mogą dowodzić tezie, że sport jest jedną z najważniejszych i zarazem najbardziej angażujących dziedzin naszego życia, budujących społeczne więzi, kulturę fizyczną oraz wartości związane z ludzkim ciałem i zdrowiem. Serdecznie zapraszamy!

 • Nowy provider
  Od stycznia 2010 r. Magazyn FotoIndex jest hostowany na serwerach firmy SuperHost.pl.

 • Magazyn FotoIndex 006
  Zapraszamy do obejrzenia szóstego numeru Magazynu FotoIndex, tematem przewodnim jest droga. Jak można przeczytać we wstępie autorstwa Michała Zawady: “Droga w fotografii to nie tylko świadectwo podróży, to także wyprawa do wnętrza ludzkiego ciała, umysłu, duszy czy pamięci.” W numerze prezentujemy: "Zagubiony na armeńskich drogach" Jana Brykczyńskiego, "Hostel Interwencyjny Stacja" Piotra Koszczyńskiego, "Wyprawa Minkebe" Tomka Goli, "Pietrowice Wielkie" Marcina Tomalki, "Marsz Żywych" Michała Łuczaka, "Rikszarze" Adama Pańczuka, "Ras Madraka" Jerzego Wierzbickiego.

 • Magazyn FotoIndex 005
  Ciało, to temat przewodni bieżącego, piątego numeru Magazynu Fotografii FotoIndex, który właśnie ujrzał światło dzienne. W numerze celowo nie pokazano fotografii aktu, aby uniknąć dosłowności i pokazać cielesność w szerszym kontekście: religijnym, społecznym czy kulturowym. Wydanie otwiera esej Michała Zawady, próbujący odpowiedzieć na pytanie, czym jest fotografia ciała. Reportaż Aleksandra Bochenka z corocznie obchodzonego przez szyitów, muzułmańskiego święta Aszura pokazuje samookaleczanie się wiernych. Zdjęcia Alana Willmanna ukazują natomiast relację ze święta Magh Mela z rytualnym obmywaniem ciała w świętym dla Hindusów miejscu, przy ujściu Gangesu i Jamuny. "Downtown Collection" Oiko Petersena to jeden z bardziej odważnych i niezwykłych projektów fotograficznych, które pojawiły się w Polsce w ostatnich czasach. Materiał ważny, pokazujący, że świat ludzi z zespołem Downa - ludzi „nie w pełni sprawnych” - nie musi być przez „pełnosprawnych” postrzegany jako świat szary, brzydki i nieszczęśliwy. Autor rzuca wyzwanie utartym w świecie fotografii reklamowej normatywom piękna, zapraszając tym samym w podróż do świata, w którym można uwierzyć w miłość, prawdę i wrażliwość. Kolejny materiał pt. "Szkoła" Katarzyny Sagatowskiej w sposób klasyczny ukazuje piękno i niezwykłość form, w jakie układają się ciała baletnic. Niejako pewnym nawiązaniem do poprzedniego materiału może być cykl zdjęć "Łapowskazy" Andrzeja Jobczyka z niekonwencjonalnym, nadrealnym i zabawnie ujętym ciałem . Natomiast "Pływacy z Chin" Nicka Kozaka oraz "Fitness Club Dynamic Koks" Mariusza Ciesielskiego ukazują ciało poprzez pryzmat jego kultu, czy kultury fizycznej. Numer zamyka reportaż z nie odbywających się już w Warszawie targów erotycznych "Eroticon" Adama Tuchlińskiego. Serdecznie zapraszamy!